Kupa prezydenta USA na aukcji

 Miłośnicy ciekawych aukcji internetowych oraz wielbiciele byłego prezydenta USA  mogli w zeszłym tygodniu znaleźć nietypową aukcję. Otóż w jednym z serwisów aukcyjnych wystawiono na sprzedaż... stolec byłego prezydenta USA!  Skąd taka aukcja i co na to Biały Dom? Czy kupa prezydenta jest autentyczna?


Nietypową aukcję wystawił niejaki John Sheets z Waszyngtonu. A oto jak Pan Sheets został właścicielem "ciekawostki", którą wystawił:


"Biegałem pewnego ranka w jednym z waszyngtońskich parków, było naprawdę wcześnie..  Naglę patrzę, a tu przede mną biegnie Obama z ochroniarzami. Nagle prezydent stanął, rozejrzał się i dał nura w krzaki!


Cały czas robiłem zdjęcia - opowiada Sheets - prawie wszystko zarejestrowałem. Jak odbiegli, dyskretnie podczołgałem się do miejsca, które opuścił prezydent i schowałem "To" do pojemnika, po powrocie do domu schowałem do zamrażarki, a teraz mam małe kłopoty finansowe i postanowiłem coś na tej kupie zarobić" - mówi wyraźnie podekscytowany i dumny Sheets.

Każdy chętny może kupić zamrożony stolec wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem zdarzenia. Aukcja zaczyna osiągać popularność, wielu amatorów kupna kupy byłego prezydenta USA licytuje bez opamiętania i w sumie nie ma się czemu dziwić, bo taka gratka nie zdarza się często. Stolec osiągnął już cenę 50 000 dolarów i wciąż rośnie! 


Biały Dom odmawia komentarza w tej sprawie. John Sheets ma solidną dokumentację autentyczności przedmiotu, jednak niektórzy internauci podważają wiarygodność Sheetsa. Mówi się, że może to być stolec jednego z ochroniarzy lub też samego Sheetsa. Pan John Sheets jest wyraźnie oburzony takimi insynuacjami. 


"To na 100% jest Jego stolec. Mam na to dowody - oburza się Sheets. Osobie, która kupi przedmiot przekażę jedno ze zdjęć, którego nie prezentuję na aukcji.  Wtedy kupujący nie będzie miał żadnych wątpliwości!"


Czy według redakcji aukcja jest autentyczna? Mhm... Nie stać nas, żeby to sprawdzić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz