Migranci poszukiwani. Już mają pracę!

“Nie obawiajmy się migrantów, wpuśćmy ich, oni mają już pracę zapewnioną” - takie głosy dochodzą z Polskiego Związku Grabarzy, który apeluje do rządu o otworzenie granic. “My ich zatrudnimy” deklarują. 


Dochodzące pogłoski znad granicy polsko - białoruskiej, gdzie wciąż trwa kryzys imigracyjny, jakoby migranci grzebali swoich zmarłych towarzyszy w ziemi za pomocą patyków, wzbudziły zainteresowanie w stowarzyszeniu polskich grabarzy. 

“Panie, to my od wielu miesięcy nie możemy znaleźć rąk do pracy” - wypowiada się chcący zachować anonimowość przedstawiciel branżowego stowarzyszenia - “a ja  tu słyszę, że ci migranci w lesie, przy kilku stopniach kopią groby patykami. To ja takich od razu z pięciu zatrudnię. Od ręki! - ekscytuje się - jak oni to teraz robią patykami, to jak będa pracować, gdy im dam łopatę?”


Związek przedsiębiorców wystosował już do polskiego rządu pismo, w którym apeluje o otworzenie granicy.

“Rozmawiałem z kolegami i każdy po kilku chce zatrudnić” - kontynuuje polski grabarz -  “niech pan policzy, ile jest firm pogrzebowych w Polsce, wchłoniemy każdą liczbę migrantów. Umowa o pracę, mieszkanie - wylicza korzyści - wszystko to dajemy od ręki. Takich specjalistów to ze świecą szukać, a tu sami do nas idą. Tylko brać.”

Czy polski rząd posłucha głosów przedsiębiorców? Będziemy Państwa informować! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz