Nowy albański wynalazek - sztuczny kogut - robi furorę na całym świecie!

Albańscy konstruktorzy znów zadziwili świat. Tym razem inżynierowie z politechniki w Tiranie stworzyli urządzenie,. które pozwoli spokojnie spać wszystkim hodowcom drobiu na świecie. To sztuczny kogut, można wręcz rzec, że to futurystyczny robot w skórze koguta.

PD
Dlaczego takie urządzenie powstało?

- Każdy hodowca drobiu wie, że kury są bardzo niespokojne, kiedy nie ma w pobliżu koguta - zdradza profesor Iljescu, główny konstruktor - Nie każdego za to stać na utrzymywanie darmozjada, który żre, a nie znosi jajek. Dlatego stworzyliśmy naszego futurystycznego robota.


Robot wygląda jak zwykły kogut, osadzony na czterokołowym podwoziu, zaadaptowanym od samochodu zabawki na radio. Robot ma wbudowany wewnątrz system odtwarzający dźwięki prawdziwego koguta. Jest sterowany poprzez pilota, również zaadaptowanego z samochodu na radio. Hodowca może dowolnie poruszać robotem po terenie hodowli.

Może też włączyć tryb automatyczny, w czasie którego kogut będzie poruszał się po określonej trasie i dziobał w ziemię (pomaga mu w tym nowoczesny układ mechaniczny, poruszający głową) wydając przy tym swoje odgłosy.

Jak wykazały badania, zastosowanie koguta mechanicznego powoduje znaczne uspokojenie kur i zwiększenie ilości składanych jaj nawet o 4.3% w skali roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz