Kurczak myśli, że jest pingwinem!

Chiński kurczak myśli, ze jest pingwinem! Media już ochrzciły kurczaka imieniem Mambo (charakter z filmu animowanego "Tupot Małych Stóp") Dziwna przypadłość, jak na razie, ratuje kurczaka przed skończeniem w garnku.

pixabay
Zamiast grzebać w ziemi i dziobać trawę, przechadza się dumnie po podwórku chowając skrzydła. Poznajcie Mambo, kurczaka z Chin, który myśli, ze jest pingwinem!

Właściciel ptaka, Lu Xiu, tak opowiadał w wywiadzie lokalnemu radiu:

- Jak tylko podrósł, to od razu zobaczyłem, ze jest inny. Zamiast, jak inne kury, biegać i dziobać ziemię, drapać pazurem, on dumnie przechadzał się małymi kroczkami po podwórku. Jego skrzydła były inne. Nie wykształciły się, i kurczak nie może latać.


Faktycznie, Mambo zachowuje się zupełnie, jak pingwin. I wygląda, jak pingwin! Krótkie skrzydła zawinięte wokół ciała  sprawiają, ze człowiek zadaje sobie pytani: czy to faktycznie jest kura? Jak to możliwe?

Weterynarze z okolicy nie znajdują wytłumaczenia dla dziwnego wyglądu i zachowania kurczaka. Jedna z teorii jest dość zaskakująca. Otóż kura, która zniosła jajo z Mambo, oglądała film "Tupot Małych Stóp". Lu potwierdza, ze jest to ulubiony film jego córeczki, ale nie wierzy w teorię z filmem.

- Nie interesuje mnie, dlaczego ten kurczak jest taki. Dopóki media przyjeżdżają i płacą mi za wywiady, dopóty kurczak nie skończy w garnku. Oby to trwało jak najdłużej! - cieszy się hodowca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz