Kupują tasiemca na aukcji? Żeby się odchudzić?! Szok!

Dieta tasiemcowa dotarła do Polski! Na portalu aukcyjnym pojawiły się chińskie ampułki z główką tasiemca. Tajemniczy specyfik schodzi na pniu.

PD
Niedawno pisaliśmy o nowej diecie opanowującej Hollywood. Dieta tasiemcowa, bo o niej mowa, dotarła do Polski! Otrzymaliśmy kilka doniesień, że ampułki z główką tasiemca można kupić w internecie!

Przypomnijmy, że dieta tasiemcowa była popularna w Ameryce do lat trzydziestych XX wieku, szczególnie wśród dżokejów, choć nie tylko. Słynna śpiewaczka Maria Callas straciła podobno 20 kilogramów w ciągu roku! Dzięki tasiemcowi, którym się zaraziła. Odchudzające tabletki można było nawet kupić od wędrownych lekarzy czy komiwojażerów. Były powszechnie reklamowane.

Obecnie zaczyna znów zdobywać popularność. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że największe gwiazdy Hollywood schudły dzięki tej wariackiej terapii.

Ampułki sprzedawane w Polsce pochodzą z Chin i jak zapewnił nas specjalista od zdrowego żywienia, dr Szczepan Zarękas, są bardzo niebezpieczne.

- Stanowczo odradzam odchudzanie się za pomocą diety tasiemcowej - mówi dr Zarękas - dieta tasiemcowa powoduje spadek wagi, mdłości, bóle głowy, infekcje, często biegunkę. Pasożyt może nawet doprowadzić do śmierci osoby zarażonej. Ampułki zawierające tasiemca są nieznanego pochodzenia i nie zostały oficjalnie dopuszczone na polski rynek. Apeluję o rozsądek!

Nieoficjalnie wiadomo, że zostało rozpoczęte śledztwo w sprawie tajemniczych ampułek. Wszystkie aukcje z pasożytem zostały zamknięte. Czy te działania powstrzymają rozprzestnienianie się obrzydliwej diety? Miejmy nadzieję, że tak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz