Zdrowa kawa czyli... kawa bez kawy!

Nie możecie sobie wyobrazić dnia bez kawy? Codziennie rano czujecie zmęczenie, a dopiero po filiżance małej czarnej odczuwacie przypływ energii? W południe w połowie dnia pracy padacie i dopiero po kolejnej kawie odczuwacie siłę do dalszych działań?

photoexpress.com
Każdy z Was, Drodzy Czytelnicy pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że kawa jest bardzo niezdrowa. Ale jest na to rozwiązanie!

O tym, że kawa jest niezdrowa, napisano już setki artykułów. Kawa na przykład wypłukuje z organizmu magnez, podwyższa ciśnienie oraz ma zły wpływ na stan zębów. Ale od czego mamy naukowców!

Zaprzyjaźnieni z nami naukowcy z uniwersytetu w Salt Lake City dokonali niebagatelnego odkrycia. Otóż opracowali oni zdrową kawę!


- Smakuje i wygląda jak prawdziwa kawa - dumnie prezentuje swój wynalazek profesor Don Ackham, nadzorujący pracę nad sztuczną kawą - Nawet powiem, że aromat ma o wiele lepszy od oryginału. Również działanie naszej kawy jest o wiele silniejsze od oryginału.
 Jak udało się uzyskać tak cudowny napój?

- Stworzyliśmy doskonały i bardzo zdrowy napój, bazując na szeregu ogólnodostępnych środków spożywczych - wyjaśnił nam jeden z naukowców - Smak nasza kawa uzyskała z mieszanki palonych ziaren kukurydzy, które nie nadawały się na paszę dla zwierząt oraz małej ilości zmielonego węgla kamiennego.
Dodaliśmy także nieco substancji antyzbrylających oraz małą ilość dodatków poprawiających smak, zapach i konsystencję (około czterdziestu substancji E - dopisek redakcji). Mamy też substancje słodzące oraz kilka konserwantów. Nie brakło substancji zagęszczających, spieniających i poprawiających zapach. Wyrób jest doskonały!

- Nasza kawa posiada dużą ilość guarany oraz ziela paragwajskiego, które działają lepiej niż zawarta w kawie kofeina - powiedział  nam profesor Don Ackham - To po prostu działa! I co najważniejsze, nasza kawa jest w pełni bezpieczna dla zdrowia!

Jak udało nam się dowiedzieć, zdrowa kawa będzie produkowana przez jeden z dużych koncernów spożywczych, który właśnie kupił prawa do jej produkcji. Prawdopodobnie już na początku roku trafi ona do sprzedaży do sieci Wal Mart. Potem być może pojawi się także w Europie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz