Jadł jaszczurki, żeby mu odrosła ręka!

Czy starożytni Majowie znali sekrety regeneracji? Nietypowe leczenie z Meksyku szansą dla osób poszkodowanych w wypadkach?

shutterstock.com
Jesus Márquez do niedawna był pracownikiem tartaku w niewielkiej osadzie pod Campeche. Jego życie legło w gruzach 2 lata temu, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku w tartaku stracił rękę. Zwolniony z pracy pogrążał się powoli w alkoholizmie i narkomanii. Rodzina i znajomi nie potrafili mu pomóc i wyrwać z marazmu.

Pomoc nadeszła z niespodziewanej strony. W pobliskiej wiosce żył człowiek podający się za szamana dawnych Majów. Zaaplikował Jesusowi nietypowy sposób leczenia, który spowodował... regenerację ręki!

Czy jest to w ogóle możliwe? Lekarze kategorycznie zaprzeczają, jednak nie potrafią wytłumaczyć przypadku Jesusa. Szaman Majów tylko się tajemniczo uśmiecha, gdy jest wypytywany, jakim cudem ręka się zregenerowała.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Humbug.pl, podstawą kuracji były jaszczurki, które słyną z regeneracji narządów. Heloderma meksykańska, bo o niej mowa, to jedna z nielicznych jadowitych jaszczurek na świecie. Pod ścisła ochroną, gdyż jest zagrożona wymarciem. Kuracja polegała na jedzeniu tylko i wyłącznie jaszczurczego mięsa. Przez rok. Po roku kończyna odrasta. Oprócz diety kuracja wymagała specjalnych zabiegów kapłańskich pochodzących od starożytnych Majów.

Do szamana ustawia się kolejka inwalidów z całego Meksyku. Czy tajemnice Majów zostaną ujawnione?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz