Kobieta z Wietnamu urodziła dwunastokilogramowe niemowlę!

Ogromny noworodek przyszedł na świat w Ho Chi Minh, największym mieście w Wietnamie. Lekarze nie potrafią wyjaśnić fenomenu. Zarówno dziecko, jak i matka czują się dobrze.

photoexpress.com
Niesamowita historia z Wietnamu. To tutaj, w szpitalu w mieście Ho Chi Minh przyszło na świat największe niemowlę świata. Ważyło 12 kg!

Nic nie zapowiadało rekordu. Matka dziecka, 36- letnia Nguyen Pham Thi Xuan Giang, udała sie do szpitala w przepisowym czasie. Przed rozwiązaniem czuła się wprawdzie bardzo ociężale, jak mówiła później - "jak słoń", ale nie wyglądała inaczej niż kobiety w jej stanie.


Poród miał miejsce podczas pełni, jednocześnie w szpitalu rodziło ponad 200 kobiet! Gdy nadeszła kolej pani Nguyen, lekarze musieli pomóc kobiecie poprzez cesarskie cięcie. Jak mówił po porodzie lekarz dyżurny, "nigdy w życiu nie robiłem tak dużego cięcia". Wszystko jednak skończyło się dobrze.

Lekarze nie potrafią wyjaśnić, skąd tak duża waga dziecka. Niektórzy podejrzewają, że może to być wpływ środka zwanego Agent Orange, silnego defoliantu używanego przez wojska amerykańskie podczas wojny w Wietnamie. Miał on niszczyć tylko rośliny, jednak okazał się bardzo groźny dla ludzi. Z wywiadu z matką wynika, że jej rodzina mocno ucierpiała od tej mieszanki.

Najważniejsze, że poza dużą wagą, synek pani Nguyen rozwija się prawidłowo. Miejmy nadzieję, że nic w tej kwestii się nie zmieni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz