Uniwersalne zwierze hodowlane - dzieło amerykańskich naukowców!

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Salt Lake City dokonali niebywałej rzeczy - stworzyli Uniwersalne Zwierze Hodowlane, które całkowicie zrewolucjonizuje rolnictwo na naszej planecie. Teraz wystarczy hodować jedno stworzenie, aby mieć mleko, jajka, bardziej tłuste mięso czerwone i delikatniejsze białe oraz szlachetne części mięsa wołowego!

shutterstock.com
Z racji tego, że od lat przyjaźnimy się z naukowcami z Uniwersytetu z Salt Lake City, zostaliśmy zaproszeni na prezentację zwierzęcia.


Uniwersalne Zwierze Hodowlane jest dziełem profesora Jacka Higgensa, jednego z najlepszych specjalistów od genetyki na całym świecie.

- Pracowaliśmy nad UZH przez sześć lat. To, co stworzyliśmy, całkowicie zmieni wszystko, co do tej pory myśleliśmy o rolnictwie i hodowli - zdradza profesor.
UHZ żyje około czterech lat. Dochodzi do wagi 150 kilogramów. Dziennie daje litr mleka i składa osiem jajek, które są dwukrotnie większe, od typowych jajek kurzych.

- Teraz rolnik będzie mógł hodować dwadzieścia UZH, aby móc od razu, w jednej oborze produkować jajka, mleko i trzy rodzaje mięsa! A do tego jeszcze - na zwierzętach zaczyna wyrastać wełna, którą będzie można strzyc!
- Zwierze jest mało kłopotliwe - zdradza profesor Higgins - żywi się ziarnem, ziemniakami, wodą, mączką rybną, zje w zasadzie wszystko poza tworzywem sztucznym i folią - śmieje się profesor.
UHZ oferuje trzy rodzaje wyśmienitego mięsa.

- Mamy wspaniałe udka i piersi, które smakują jak mięso prawdziwego kurczaka, a do tego mamy jeszcze karczek, łopatkę i inne przysmaki, niczym z najlepszych rodzajów wieprzowiny. Mamy również antrykot, który smakuje jak najlepsza wołowina. To naprawdę rewolucja!

Ciekawostką jest fakt, że UZH wydaje dziwny odgłos, który jest połączeniem chrząkania, piania i muczenia. Zwierze wydaje także intensywny "zapach", będący połączeniem zamokłej, przegniłej trawy, starego futra i kurzych odchodów.

- Na razie jedyną wadą naszego UHZ jest ogromna ilość odchodów, które przypominają połączenie odchodów kurzych i świńskich - zdradza profesor - dziennie zwierze produkuje ok. 20kg odchodów. To dla nas wyzwanie, chcemy z nich produkować w przyszłości energię.

Nasza redakcja została zaproszona na degustację jajek, mleka i mięsa (a dokładnie wyśmienitych steków i meat balls) wyprodukowanych z UZH. Musimy przyznać, że w życiu nie jedliśmy nic pyszniejszego. Niebawem pierwsze tysiąc sztuk UZH ma trafić do rolników. Wiwat amerykańscy naukowcy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz