Wygrał Mistrzostwa Polski W Zasypianiu Na Czas!

W Gliwicach odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Zasypianiu Na Czas. Startowało w nich 36 zawodników, którzy wyłonili spośród siebie reprezentanta Polski na Mistrzostwa Świata. Trwają starania, żeby w 2020 dyscyplina ta pojawiła się na Olimpiadzie w Toki.
photoexpress.com
Bez echa w mediach, przeszły mistrzostwa Polski w, chyba najdziwniejszej dyscyplinie świata, zasypianiu na czas. Impreza odbyła się niedawno w Gliwicach. Zgłosiło się do niej 36 śmiałków z całego kraju. Była ostra rywalizacja, gdyż tylko pierwsze miejsce było premiowane startem w Mistrzostwach Świata W Zasypianiu Na Czas, które odbędą się już niedługo w Des Moines, w USA.

Jak przebiegały Mistrzostwa? Najpierw zawodnicy byli badani przez komisję, żeby wykluczyć ukryte choroby powodujące senność, czy też zażycie specyfików ułatwiających zaśnięcie. Doping podczas Mistrzostw był wykluczony.


Mistrzostwa odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Zawody podzielono na 3 etapy. Zawodnicy musieli zasnąć podczas wiercenia ściany, w czasie transmisji meczu piłkarskiego oraz podczas płaczu sześciomiesięcznego dziecka. Każdy zawodnik musiał przybrać pozycję horyzontalną i starać się zasnąć tak szybko, jak to możliwe.

Rywalizacja była zażarta, wszyscy zawodnicy walczyli do końca, jednak nie było problemów z wyłonieniem zwycięzcy. Polskie Mistrzostwa wygrał pan Witold Kurek, który okazał się bezkonkurencyjny. Miał najlepszy czas, potrafił zasnąć praktycznie w każdych warunkach w najkrótszym czasie. Wygrał główną nagrodę (42- calowy telewizor LCD) oraz prawo wyjazdu na Mistrzostwa Świata w USA.

Zwycięzcy gratulujemy i trzymamy kciuki za jego występ podczas Mistrzostw Świata. Mamy nadzieję, że z jego naturalnym talentem uda mu się wywalczyć wysoką pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz