Zwierzęta zastąpią ludzi?

Zwierzęta na całym świecie zaczynają wykazywać coraz więcej ludzkich cech. Jak mówią naukowcy - zyskują samoświadomość. Czy ewolucja przyspieszyła i na naszych oczach zwierzęta przekształcają się w najwyższy gatunek, jakim jest człowiek?
shutterstock.com

Zadziwiające wieści dochodzą ostatnimi czasy z całego świata. Niektóre zwierzęta zaczynają zachowywać się jak ludzie! Macie tak ze swoimi milusińskimi, prawda?


Historia goryla Ambama, który zaczął chodzić jak człowiek, jest tego ostatecznym dowodem.

Ambam to goryl z parku w Anglii, który przyszedł na świat w 1990 roku. Sławę na całym świecie zdobył filmikiem, na którym chodzi zupełnie jak człowiek, w wyprostowanej pozycji. Wśród goryli jest to ewenement, gdyż zwykle poruszają się na czterech łapach. Co najdziwniejsze, oprócz Ambama podobne zachowania przejawia jego siostra, gorylica Tamba, a prekursorem był ich ojciec Bitam.
Czy mamy do czynienia z bardzo szybko przebiegającą ewolucją, zachodzącą na naszych oczach?
Niektórzy naukowcy potwierdzają - "Na naszych oczach odbywa się ewolucja. W tempie rewolucji!"
Niestety, w światku akademickim jest to dosyć niepopularna teza i nikt nie chciał pod nazwiskiem potwierdzić zaskakującej teorii, jednak "off the record" nie mają wątpliwości - zamiast człowieka światem będą niedługo rządziły zwierzęta.

Pytanie brzmi, ile to jest niedługo? Gdy uda nam się uzyskać odpowiedź, zostaną Państwo poinformowani.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz