Kaszanka niczym sushi!

Nieprawdopodobny wynik badań japońskich naukowców: polska kaszanka może być lepsza niż sushi! Poznaj wyniki badań, które zaszokowały cały światek naukowy. Polscy hodowcy trzody chlewnej zacierają ręce: szykuje się świńska górka!

shutterstock.com
To będzie szok dla wszystkich tych, którzy naśmiewają się ze specjałów polskiej kuchni, stawiając ponad nie dania kuchni innych krajów. Doktor Amira Usegawa z Uniwersytetu Kobe (Japonia) przebadał dokładnie polską kaszankę. Wynik był nieprawdopodobny.


Doktor Usegawa udowodnił, że spożywając kaszankę, człowiek odczuwa piąty smak - umami!

Do tej pory umami był charakterystyczny jedynie dla sushi i to tego oryginalnego, przyrządzanego ze świeżych, surowych ryb i owoców morza. Kaszanka jest kolejnym produktem, w którym umami jest wyraźnie wyczuwalny.

- Myślę, że wasz produkt zrobi ogromną karierę na całym świecie - powiedział nam doktor Usegawa - Tak samo jak nasze japońskie sushi. Przygotowujemy publikację, w której ogłosimy wyniki badań. To sprawi, że większość dobrych restauracji na świecie będzie chciała mieć wasz przysmak w swojej ofercie. Dla ludzi zachodu jego spożywanie nie będzie problemem. Dla nasz - Azjatów - musicie jednakowoż przygotować specjalną odmianę kaszanki, którą będziemy mogli jeść pałeczkami.

Jak widać, polska kaszanka może podbić świat, a w pewnością podbije Japonię!
- Uwielbiam kaszankę - powiedział doktor Usegawa - Do badań sprowadziliśmy z Polski pięćdziesiąt kilogramów. To co nie zostało wykorzystane, zjedliśmy z zespołem badawczym. Kaszanka doskonale smakuje z wasabi, sosem sojowym albo posypana pokrojonymi przegrzebkami, szczypiorkiem i podana na plasterkach awokado. Pychota!

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, kiedy polskie danie podbije świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz